SILVER & METAL / Silver / Soup ladle 13952036
nr 1395 2036
SOUP LADLE
+ sugar spoon, silver, 19th century, träskaft. Length: 19-25 cm, gross weight: 112g, otydliga stämplar.
+ strösockersked, silver, 1800-tal, träskaft. Längd: 19-25 cm, bruttovikt: 112g
Condition: otydliga stämplar
700
SEK 300
Monday May 3 2021
at 19:01:16
30/4 10:25:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver